O autorze bloga słów kilka…

Domin, czyli Dominik Kamrowski. Jestem studentem IV roku Technologii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej. Chemią interesuję się praktycznie od zawsze, od kiedy tylko zorientowałem się, że ta dziedzina nauki w ogóle istnieje. 🙂

Dzięki mojemu fantastycznemu nauczycielowi chemii w gimnazjum, Pani Elżbiecie Szerard, której chciałbym tutaj bardzo podziękować, od razu wiedziałem, czym będę chciał zająć się do końca życia. Zdobywaniem wiedzy z zakresu chemii i przekazywaniem jej innym. Stąd też potrzeba założenia tego bloga.

Na koncie mam zwycięstwa, tytuły laureata lub finalisty w kilku większych i mniejszych konkursach chemicznych. Swojej pasji poświęcam sporą część mojego wolnego czasu. W obszarze moich zainteresowań leżą przede wszystkim chemia nieorganiczna (problemy klasyfikacji drobin i reakcji chemicznych), chemia fizyczna (przede wszystkim kinetyka chemiczna), a także chemia kwantowa, za którą właśnie zabrałem się na poważnie. Być może efekty mojego mariażu z chemią kwantową zobaczysz kiedyś na blogu. Pokochałem też chemię organiczną, z którą miałem przez kilka lat niemały kłopot, poświęcając jej po prostu zbyt mało uwagi. Właściwie wszystko, co wiąże się z chemią, a więc także fizyka i matematyka, to dziedziny bardzo mi bliskie.

Nigdy nie miałem ambicji stworzyć wielkiego podręcznika, który wytłumaczy wszystko, od zera do bohatera, przy czym nie trzeba się będzie namęczyć i nawysilać. Nauka wymaga nieco czasu. Ja piszę z nadzieją, że ten blog, pisany językiem mówionym, w połączeniu z fachową literaturą przebogatą w górnolotne sformułowania i przerażającą pod względem składni, interpunkcji i niekiedy ortografii, pomoże ogarnąć temat całościowo. Skłoni czytelnika do myślenia i zrozumienia kilku podstawowych zależności, które pomogą mu trwale nauczyć się bardzo wielu rzeczy, przy niewielkim obciążaniu umysłu, zostawiając miejsce na więcej, więcej i więcej. 😉

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, masz jakieś pomysły, sugestie dotyczące mojego bloga, napisz do mnie na adres kontakt@samachemia.pl albo łap mnie przez facebookowy fanpage. Blog jest tworzony dla Was, dlatego bardzo zależy mi na Waszych opiniach.

Zapraszam też do siebie na korepetycje! Za niewygórowaną, szczególnie jak na warszawskie realia, stawkę oferuję całą swoją wiedzę i miłość do chemii. 🙂 Szczegóły w ogłoszeniu, do którego link znajduje się w głównym menu strony.

Wszystkiego chemicznego! :))